LAPIERRE GLP Elite L harsh green –
101395,00 kr
Out of stock
Description
OVERVOLT GLP ELITE 43L
Additional information
| Package | '1/1 |
|---|---|
| Chainring | 34T |
| Headset | ACROS Integrated ZS56/ZS56 Block Lock |
| Charger | Charger 4A |
| Damper | Float X Performance Elite 2pos 205x65mm Trunnion |
| Color | harsh green – glossy |
| Crankset | Helix Core + E13 Helix Race chainring 53 CL |
| Seatpost | JD Dropper YSI05, Ø: 31.6 mm, travel: 170 mm |
| Display | KIOX 300 + Mini Remote |
| Size | L |
| Brand | LAPIERRE |
| Grips | LAPIERRE Grips, large diameter |
| Stem | LAPIERRE Thirty Five Alloy 0°, Ø: 35 mm, L: 45 mm |
| Handlebar | LAPIERRE Thirty Five Alloy 6061DB, Rise: 30 mm, Ø: 35 mm 800 mm |
| Tyre | MAGIC MARY Evo, 67TPI, Super Trail, Addix Ultra soft, TR 62-622/BIG BETTY, 67TPI, Super Trail, Addi |
| Frame | Overvolt GLPIII Full carbon Ultimate |
| Motor | Performance Line CX Smart system |
| Battery | Powerpack 800Wh |
| Saddle | SELLEROYAL Terra Ridon X5 145mm S-Alloy Mobius |
| Chain | SLX CN-M7100 12s |
| Cassette | SLX CS-M7100-12, MICRO SPLINE, 10-51T |
| Gender | Unisex |
| Pedals | XLC by VP |






